Nowości

Nowości produktowe

Tlenek węgla, cichy zabójca - lepiej zapobiegać niż...

Najczęstsze przyczyny zatrucia tlenkiem węgla to, oprócz pożarów, wadliwe instalacje wentylacyjne i grzewcze, które są w nienajlepszym stanie, zwłaszcza w starym budownictwie. Każda zima i rozpoczynający się wraz z nią sezon grzewczy sprzyja powstawaniu pożarów i zatruciom tym niepozornym, ale jakże niebezpiecznym dla zdrowia i życia ludzkiego gazem. Każdego roku w Polsce ponad 1000 osób pada ofiarą ognia, a tysiące trafiają do szpitali z powodu zatrucia gazami powstałymi w czasie pożaru. Bardzo często, nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych. Najwięcej ofiar nie umiera z powodu poparzeń, jak się powszechnie wydaje, lecz w skutek zatrucia dymem. Aby uniknąć tych nieszczęść warto już teraz pomyśleć o wyeliminowaniu ewentualnego zagrożenia instalując czujniki tlenku węgla.
czytaj więcej »

Modułowy System Detekcji i Nadzoru - DIN

System DIN to nowy produkt oferowany przez Alter od początku bieżącego roku. Modułowy system detekcji i nadzoru z powodzeniem może być stosowany we wszystkich typach obiektów, gdzie modułowa budowa systemu jest niewatpliwą zaletą pozwalającą na elastyczne dostosowywanie elementów systemu detekcji gazów oraz sterowania urządzeniami wykonawczymi do indywidualnych wymagań.
czytaj więcej »

Nowości produktowe na rok 2013

Marka ALTER poszerzyła ofertę produktów o nowe rozwiązania technologiczne w zakresie pomiaru i detekcji gazów.
czytaj więcej »

MSMR-16 - Perfekcyjny w każdym względzie

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu nowy System Monitorowania Gazów typ MSMR-16. Jako następca systemu MSMR-4, spełnia on wszystkie wymagania stawiane przez naszych Klientów. Nie bez powodu bowiem nazywany jest perfekcyjnym w każdym względzie. Niewątpliwe zalety tego systemu, znacznie odróżniające go od systemu MSMR-4, to możliwość podłączenia do jednej centrali znacznie większej liczby głowic pomiarowych oraz wyjątkowo łatwy, szybki i tani, szeregowy sposób montażu za pomocą jednego przewodu dwużyłowego, służącego jednocześnie do zasilania i komunikacji wszystkich głowic pomiarowych.
czytaj więcej »

GasAlertMicroClip- Kompaktowy i Wodoodporny

Od maja 2009 r. ALTER S.A. rozszerzyła swoją ofertę handlową wprowadzając do sprzedaży przenośny miernik wielogazowy GasAlertMicroClip. Kompaktowy, wodoodporny, mały, lekki i łatwy w obsłudze - to kluczowe zalety tego urządzenia, zaspokajające wymagania nawet najbardziej wybrednych Klientów. Po raz pierwszy miernik został zaprezentwany podczas targów WOD-KAN 2009, gdzie spotkał się z wielkim zainteresowaniem Klientów.
czytaj więcej »

SSB – Skuteczny Sprawny Bezpieczny

Stacjonarny System Bezpieczeństwa SSB to nowość w palecie produktowej ALTER SA. System ten jest wynikiem prac inżynierów ALTERA nad jak najdoskonalszym rozwiązaniem zabezpieczającym obiekty przed zagrożeniami powodowanymi przez palne substancje gazowe. I można zapewnić, że SSB – sprawdza się na medal!
czytaj więcej »

System SMART - inteligentne bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo budynków ważna jest nie tylko szybka interwencja w razie zagrożenia, lecz również właściwa profilaktyka. Taką profilaktykę zapewnić może nasze najnowsze rozwiązanie - System Detekcji Gazów SMART. Jak sama nazwa wskazuje, SMART to inteligentne i nowoczesne urządzenie proponowane przez ALTER SA dbające o ochronę budynków. Zobaczmy jak to działa?
czytaj więcej »

Szkolenia

Zgłoś się na bezpłatne szkolenie z zakresu instalacji urządzeń ALTER SA