Uroczysta gala 30-lecia

2018-12-14

29 listopada 2018 roku w Pałacu Jaśminowym w Batorowie uroczystą galą podsumowaliśmy jubileuszowy rok 30-lecia ALTER S.A.. Wraz z zaproszonymi gośćmi mieliśmy okazję do wspólnego wspominania początków działalności, a także ważnych z perspektywy dynamicznego rozwoju firmy, momentów w minionych trzech dekadach.

ALTER S.A. to firma rodzinna, która doskonale wykorzystała moment transformacji, by wyzwolić potencjał drzemiący w osobie jej założyciela – Grzegorza Wasielewskiego - oraz najbliższych współpracowników, z którymi 30 lat temu rozpoczynał działalność na rynku urządzeń do detekcji i mierzenia gazów. Początki były pionierskie. Prezes Wasielewski wspominał pierwsze urządzenia montowane z podzespołów elektronicznych zakupionych i przywożonych osobiście z Berlina zachodniego. Najpierw w pomieszczeniach gospodarczych, później w wynajętych na potrzeby prowadzenia działalności. Początkowo wspólnie z akcjonariuszami, a później z bratem i wąskim gronem pracowników – opracowane zostały pierwsze autorskie detektory gazów. Sukces poparty wiedzą sprawił, że wachlarz oferowanych produktów poszerzał się z roku na rok sprawiając, że ALTER S.A. wyrastała na wiodącego producenta urządzeń do mierzenie i wykrywania gazów w Polsce. Obecnie firma produkuje stacjonarne i przenośne detektory i mierniki gazów dostarczając swoje urządzenia do przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych, obiektów użyteczności publicznej oraz pomieszczeń mieszkalnych na terenie kraju, jak również poza jego granicami. Produkty ALTER S.A. z powodzeniem funkcjonują na Litwie, w Rosji, Szwecji, Czechach, a także Kazachstanie.

Działalność Prezesa Grzegorza Wasielewskiego nie ogranicza się jednak wyłącznie do działalności biznesowej. W wywiadzie podczas jubileuszowej gali pochwalił się również swoim zaangażowaniem w działalność sponsorską i społeczną. ALTER S.A. jest jednym z głównych sponsorów Klubu Kolarskiego Tarnovia z Tarnowa Podgórnego, którego zawodnicy i zawodniczki odnoszą sukcesy w Polsce, a ostatnio również na arenie międzynarodowej. Podczas gali mieliśmy okazję posłuchać Julity Jagodzińskiej oraz Aleksandry Tołomanow - utytułowanych zawodniczek KK Tarnovia, które mają realne szanse pojechać na Igrzyska Olimpijskie do Tokio w 2020 roku.

Historia firmy ALTER S.A. to historia ludzi, którzy ją współtworzą oraz tych, z którymi od lat rozwijane są partnerskie relacje. To właśnie tym osobom, które wspierały i wspierają rozwój przedsiębiorstwa dziękował Prezes Wasielewski wręczając pamiątkowe statuetki. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Waldy Dzikowski – poseł na Sejm RP, Jan Grabkowski – Starosta Poznański, Tadeusz Czajka – wójt gminy Tarnowo Podgórne. Wyróżnieni zostali partnerzy biznesowi, którzy aktywnie uczestniczyli w tworzeniu tej 30 letniej historii. Wyszczególnione zostały trzy najważniejsze obszary relacji biznesowych: firma współpracująca, dostawca i klient oraz kategoria Pracownik, w której podziękowania otrzymały osoby z najdłuższym stażem pracy. Podziękowania odebrali również przedstawiciele firm współpracujących, a także przedstawiciele partnerów biznesowych – wieloletnich kontrahentów i dostawców rozwiązań, oraz pracownicy ALTER S.A. Szczególne podziękowania Prezes Grzegorz Wasielewski kierował do swojego brata – Marcina Wasielewskiego, który od początku działalności jest głównym konstruktorem produkowanych urządzeń, a także do żony – przewodniczącej Rady Nadzorczej ALTER S.A. Ireny Wasielewskiej – wspierającej decyzję o rozpoczęciu własnej działalności, a później współtworzącej dynamicznie rozwijającą się firmę.

Uroczystą galę jubileuszową ubarwił pokaz brazylijskiej samby w wykonaniu rewii tanecznej Carnival Stars Samba Show&More oraz występ Elis Herrera – kubańskiej wokalistki, która zaprezentowała kilka znanych szlagierów, w tym „Chan Chan” z repertuaru Buena Vista Social Club, „Bailamos” Enrique Iglesiasa, oraz „Despacito” Luisa Fonsi. Zwieńczeniem gali był bankiet, oraz nieformalne rozmowy w swobodnej atmosferze gościnnych wnętrz Pałacu Jaśminowego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem i akceptuję