Miernik ozonu - GasHunter II

2020-04-17

Przenośny, jednogazowy miernik przeznaczony do bezpośredniego pomiaru ozonu. Urządzenie posiada dwie pamięci danych: wartości cząstkowych oraz zdarzeń. Miernik przydatny jest w sytuacjach, kiedy potrzebne jest stwierdzenie obecności ozonu w danym obszarze. Zapewnia szybkie i precyzyjne określanie nawet bardzo niewielkiego stężenia ozonu.

Ozon to trójatomowa cząstka tlenu (03) występująca w górnych warstwach atmosfery (stratosferze), jak również w dolnej jej części – troposferze, gdzie jest zanieczyszczeniem powietrza negatywnie wpływającym na zdrowie ludzi. Ozon jest także często wykorzystywany w przemyśle jako środek dezynfekujący, czy neutralizujący nieprzyjemne zapachy, a także alergeny. Jego coraz powszechniejsze użycie sprawia, że istotne staje się precyzyjne mierzenie stężenia ozonu, którego zbyt wysoka wartość może negatywnie wpływać na drogi oddechowe czy powodować reakcje zapalne oczu, nasilenie objawów astmy i zmniejszać wydolność płuc.

Zastosowanie ozonu jako środka dezynfekującego pozwala w wygodny i stosunkowo prosty sposób zwalczać bakterie, wirusy i zarazki. Jest to powszechna technologia wykorzystywana np. w przemyśle spożywczym do dezynfekcji opakowań i urządzeń wykorzystywanych w produkcji żywności. Stosowany jest również jako konserwant żywności pozwalając przedłużyć trwałość produktów spożywczych. W przemyśle piwowarskim ozon pozwala zwalczać dzikie kultury bakterii i drożdży zabezpieczając proces fermentacji i produkcji.

Szerokie zastosowanie ozonu spotyka się również w rolnictwie, gdzie pozwala ograniczyć ilość stosowanych sztucznych nawozów i chemii grzybobójczej. Gaz ten wykorzystywany jest także w wodociągach, do oczyszczania i neutralizowania zapachów ścieków.

We wszystkich zastosowaniach istotnym staje się precyzyjny pomiar stężenia ozonu. W tym celu wykorzystać można miernik ozonu GasHunter II OZON. Przenośny detektor ozonu pozwala na pomiar gazu wskazując jego najmniejsze stężenie na danym obszarze. Dzięki poręcznej budowie miernik ozonu GasHunter II znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i niewielkich zakładach produkujących żywność, ale również w przedsiębiorstwach wodociągowych i kanalizacyjnych. Coraz powszechniej wykorzystywane ozonatory powietrza w obiektach użyteczności publicznej, hotelach czy środkach komunikacji publicznej sprawiają, że również tam niezbędny staje się pomiar ozonu, którego niebezpieczne stężenie z łatwością może być wykryte przez GasHunter II OZON.

parametry techniczne miernik ozonu

miernik ozonu GasHunter II

Miernik występuje również w wersji do pomiaru w zakresie 0-5 ppm oraz 0-100 ppm

Budowa urządzenia, zapewnia możliwość jego zastosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, klasyfikowanych jako strefy 1 i 2 niebezpieczeństwa wybuchu gazów, par lub mgieł grup wybuchowości IIA, IIB i IIC oraz klas temperaturowych T1, T2, T3, oraz T4. Miernik może występować również w wersji wielogazowej (pomiar max. do 4 różnych gazów). Wersje wielogazowe miernika dostępne w sprzedaży wg potrzeb Klienta na indywidualne zapytanie.

Szczegóły pod numerem telefonu +48 61 8146-557 w. 14 lub 15.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem i akceptuję