Nagroda Starosty Poznańskiego dla Prezesa Wasielewskiego

2021-12-21

W czwartkowy wieczór, 9 grudnia b.r., poznaliśmy laureatów Nagrody Starosty Poznańskiego. Jednym z nich jest Prezes Zarządu ALTER S.A. Grzegorz Wasielewski, który odebrał z rąk Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, statuetkę w kategorii „przedsiębiorczość”.

Innowacyjny przedsiębiorca i aktywny społecznik. Doceniony został za działalność zawodową i społeczną, podczas której wspierał na różne sposoby inicjatywy sportowe, kulturalne i wydawnicze, nie tylko w swojej gminie Tarnowo Podgórne, lecz również w innych miejscowościach powiatu poznańskiego. Jako założyciel klubu GKS Tarnovia, wykazał się też ponadprzeciętnym zaangażowaniem w organizację sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży. Efektem tego są zdobywane każdego roku medale mistrzostw Polski oraz Europy. Od lat wspomaga finansowo i organizacyjnie konkurs „Meteor Moraski” na najlepszą gazetkę szkół ponadpodstawowych w województwie wielkopolskim, organizowany przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Jako przedsiębiorca wyróżnia się nowoczesnym stylem zarządzania poprzez ograniczenie czynnika stresu i brak sztywnych reguł. To właśnie połączenie takiego stylu pracy z realizacją twardych, ekonomicznych założeń pozwala na osiąganie sukcesów w niełatwych obecnie realiach rynkowych. Zatrudnia osoby niepełnosprawne, ułatwiając im rozwój zawodowy i społeczny.

– Rodzice zawsze mi powtarzali, że „jak coś masz, to podziel się tym z innymi”. I tak właśnie staram się postępować. Nagroda Starosty Poznańskiego jest bardzo prestiżowa. W tak dużym powiecie nie brakuje przecież przedsiębiorców i to bardzo prężnie działających. Jest dla mnie więc sporym zaszczytem, że to właśnie moją pracę doceniono. Ta nagroda jest też impulsem, aby nadal się rozwijać i działać na rzecz firmy oraz klubu – stwierdził Grzegorz Wasielewski.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem i akceptuję