Firma

ALTER - marka urządzeń do mierzenia i wykrywania gazów, będąca synonimem przede wszystkim doskonałych rozwiązań technicznych, nowoczesnych konstrukcji i najlepszej jakości materiałów. 35-letnie doświadczenie wykreowało markę silną i powszechnie znaną. ALTER to produkty spełniające najostrzejsze normy oraz życzenia najbardziej wymagających Klientów.

budynek firmy Alter

Firma ALTER z siedzibą w Tarnowie Podgórnym k. Poznania powstała w 1988 roku. Obecnie jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich producentów urządzeń do mierzenia i wykrywania gazów. Celem firmy jest oferowanie produktów i usług, które służą podniesieniu bezpieczeństwa, ochronie środowiska oraz zdrowia i życia ludzkiego. Postęp techniczny oraz wielkie osiągnięcia, zobowiązują nas do stawiania sobie coraz ambitniejszych celów, co pozwala wdrażać produkty zaspokajające oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Naszą siłą jest koncentracja na Kliencie, starannie dobierana do Jego wymogów i ciągle uaktualniana oferta. Te właśnie starania doceniają przede wszystkim Klienci, ale nie tylko. Nasze produkty zyskują również uznanie w oczach ekspertów, czego potwierdzeniem są liczne nagrody branżowe. Detektory ALTER S.A. zdobywają Złote Metale Międzynarodowych Targów Poznańskich, wyróżnienia podczas targów branżowych SAWO, WOD-KAN, POL-GAZ-EXPO. Jakość wykonania oraz innowacyjne technologie stosowane w produkcji naszych detektorów systematycznie zdobywają zaufanie Klientów pozwalając nam na dynamiczny rozwój, którego potwierdzeniem jest przyznane nam wyróżnienie Diament Forbesa 2018.

Misją firmy jest dostarczanie Klientom niezawodnych wyrobów w każdych warunkach oraz bezpiecznych w działaniu. Dla spełnienia tej misji wdrożyliśmy, utrzymujemy i ciągle doskonalimy skuteczny system zarządzania jakością, oparty na normie PN-EN ISO 9001. Spełniamy wymagania naszych Klientów oraz wymagania prawne w przedmiocie działania. Ciągle doskonalimy nasz system zarządzania, nasze wyroby, usługi, procesy oraz zasoby.
Dlaczego ALTER?

Naszą przewagą jest kompleksowa obsługa Klientów: począwszy od projektu i dostawy, po montaż i serwis urządzeń. W interesie naszych klientów łączymy kompetencję w wielu dziedzinach, oferując doradztwo techniczne, dobór urządzeń, projekt, montaż, uruchomienie, bezpłatne szkolenie z zakresu obsługi i eksploatacji oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Pracownikom stawiamy szczególne wymagania, bowiem ich kwalifikacje są gwarancją sukcesu i zadowolenia Klientów.

Nasza wiedza, doświadczenie oraz ogromny potencjał techniczny gwarantują najwyższą jakość, funkcjonalność oraz przyjemność użytkowania produkowanych urządzeń. Skupiając się na ciągłym udoskonalaniu swoich produktów, ALTER jest marką docenianą i akceptowaną przez Klientów nie tylko na rynku polskim, ale także europejskim. Dla zagwarantowania najwyższej jakości produktów, posiadamy własne laboratorium pomiarowe, w którym prowadzone są badania nad nowymi produktami oraz serwis i kalibracja urządzeń eksploatowanych przez naszych Klientów.

Oferta w skrócie
  • stacjonarne systemy pomiaru i detekcji gazów toksycznych, wybuchowych oraz tlenu
  • systemy zabezpieczające obiekty przed wybuchem gazu: kotłownie gazowe, hale ogrzewane promiennikami gazowymi, magazyny itp.
  • systemy detekcji CO sterujące wentylacją, nawiewami itp. w garażach i parkingach podziemnych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność monitorowania stężenia CO
  • systemy pomiarowo-sterujące współpracujące z innymi urządzeniami wykonawczymi i automatyka przemysłową.
  • przenośne mierniki i detektory gazów toksycznych, wybuchowych oraz tlenu
  • przenośne mierniki gazów stanowiące sprzęt ochrony osobistej pracowników (gazownie, wodociągi i kanalizacje, przedsiębiorstwa komunalne, przedsiębiorstwa energetyki cieplnej itp.).

Nadrzędnym celem firmy ALTER SPóŁKA AKCYJNA jest wzrost konkurencyjności Spółki, na rynku przenośnych i stacjonarnych urządzeń do mierzenia i wykrywania gazów. Wszystkie nasze działania, mają na celu zapewnienie Klientom produktów najwyższej jakości, na co dowodu dostarczył audyt przeprowadzony przez Główny Instytut Górnictwa

Potwierdzeniem jakości naszych produktów i usług jest Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością, wydany przez Główny Instytut Górnictwa.

Certyfikat ISO9001

Jakość Usług

Od 2009 r. ALTER S.A. nieprzerwanie co trzy lata odnawia Certyfikat Jakości Usług, Ośrodka Certyfikacji Usług Przeciwpożarowych Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa Sp. z o.o. w Poznaniu, w zakresie montażu i konserwacji systemów detekcji i monitoringu gazów.

Certyfikat ten stanowi potwierdzenie kompetencji do wykonywania usług we wskazanym zakresie, jest potwierdzeniem zweryfikowania Firmy pod kątem jej wiarygodności i kompetencji do świadczenia dobrej jakości usług w określonym przez certyfikat zakresie.


Kierownictwo

Zobacz, kto kieruje i zarządza firmą ALTER SA

Zobacz
Sprzedaż i marketing

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Zobacz, kto może Tobie pomóc przy zakupie.

Zobacz
Realizacje

Zobacz dla kogo pracowaliśmy i kto korzysta z naszych rozwiązań.

Zobacz
Nagrody i wyróżnienia

Zobacz jakim uznaniem cieszą się nasze produkty.

Zobacz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem i akceptuję