Dwugazowy detektor nieszczelności GD-8 jest prostym w obsłudze urządzeniem do wykrywania ulotów gazu ziemnego (CH4) i LPG (detekcja innych gazów na indywidualne zapytania). Detektor wyposażony jest w półprzewodnikowy czujnik o zakresie do 10000 ppm i dużej czułości, co pozwala na wykrywanie nawet śladowych ilości gazów.

Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim do lokalizacji punktów wycieku:

  • przydomowych instalacji gazowych,
  • instalacji zamieszkania zbiorowego, użyteczności publicznej jak i przemysłowych instalacji gazowych,
  • przeglądów kotłowni, zaworów, liczników gazu itp.

Przyrząd z powodzeniem da sobie radę także w innych miejscach, gdzie możliwy jest wyciek niebezpiecznych gazów. Dodatkowo, budowa urządzenia typu GD-8EX, zapewnia możliwość jego zastosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem klasyfikowanych jako strefy 1 i 2 niebezpieczeństwa wybuchu gazów, par lub mgieł grup wybuchowości IIA, IIB i IIC oraz klas temperaturowych T1, T2, T3, oraz T4.

Detektor GD-8 nie może być stosowany w strefach zagrożenia wybuchowego.

Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz OLED na którym wyświetlana jest wartość aktualnego stężenie mierzonego gazu. Poziom stężenia wyświetlany jest również za pomocą wskaźnika barycznego. Urządzenie posiada możliwość zmiany medium pomiarowego oraz skali pomiarowej (ppm lub %DGW).

Urządzenie posiada wbudowany sygnalizator dźwiękowy. Przekroczenie określonego progu alarmowego (ustawiane przez użytkownika) sygnalizowane jest akustycznie poprzez zmienną częstotliwość pracy wewnętrznego sygnalizatora akustycznego oraz optycznie, poprzez miganie wskaźnika barycznego oraz diody LED.

Detektor GD-8 może występować w dwóch odmianach:

  • GD-8/S – czujnik umieszczony na giętkiej sondzie;
  • GD-8/RS – czujnik umieszczony na sondzie ręcznej z przewodem.

Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij