Detektor LD-100 Ex jest przenośnym przyrządem, przeznaczonym do wykrywania nieszczelności w różnego typu instalacjach gazowych (gaz ziemny, LPG, itp.). Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim do kontroli wszelkich nieszczelności instalacji gazowych w pomieszczeniach, w których wyznaczona została strefa zagrożenia wybuchem.

Zastosowanie giętkiej sondy oraz umieszczenie czujnika półprzewodnikowego o dużej czułości na jej końcu, pozwala na wykrywanie nawet śladowych ilości ulotów gazu, daje możliwość dostosowania kształtu sondy do aktualnych potrzeb, jak również umożliwia dotarcie do miejsc trudnodostępnych.

Budowa urządzenia, zapewnia możliwość jego zastosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, klasyfikowanych jako strefy 1 i 2 niebezpieczeństwa wybuchu gazów, par lub mgieł grup wybuchowości IIA, IIB i IIC oraz klas temperaturowych T1, T2, T3, oraz T4 (dot. modelu LD-100).

Odczyt wartości stężenia ulotu gazu, pokazywany jest na siedmio-punktowej skali diodowej, po której przemieszcza się punkt świetlny, wskazujący aktualny próg stężenia. Dodatkowo, każde przekroczenie progowe sygnalizowane jest akustycznie, poprzez zmienną częstotliwość pracy wewnętrznego sygnalizatora akustycznego (im wyższe stężenie, tym wyższa częstotliwość sygnalizacji).


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij