kategoria: Systemy stacjonarne
Głowica pomiarowo-detekcyjna AGX-70
Głowica do wykrywania niebezpiecznych stężeń gazów
Głowica pomiarowo-detekcyjna AGX-70

Głowice pomiarowo-detekcyjne AGX-70, przeznaczone zostały do wykrywania niebezpiecznych stężeń gazów wybuchowych i par cieczy palnych oraz toksycznych w pomieszczeniach, w których takie zagrożenie może wystąpić, poza wyznaczonymi strefami zagrożenia wybuchowego. Głowica jest urządzeniem typowo alarmującym i przekazuje wyłącznie informacje o przekroczeniu ustalonych progów alarmowych (nie ma ciągłego pomiaru).

W zależności od zastosowanego czujnika, urządzenie może wykrywać następujące media:

  • gazy wybuchowe i pary cieczy palnych (zakres do 20-40%DGW);
  • tlenek węgla CO (zakres do 500-1000ppm);
  • dwutlenek węgla CO2 (zakres do 5000-10000ppm).

Głowice pomiarowo-detekcyjne AGX-70, mogą być łączone w systemie dwuprzewodowego łącza zasilająco-komunikacyjnego z urządzeniami nadrzędnymi (centralami detekcyjnymi, pomiarowymi, itp.). Głowice posiadają optyczną sygnalizację pracy, przekroczeń progów alarmowych oraz stanów awaryjnych w postaci diod LED. Urządzenie posiada układy korekcji wpływu czynników klimatycznych na parametry czujnika oraz rozbudowany układ kontroli poprawności pracy czujnika i pozostałych elementów głowicy.

Obudowa głowic przystosowana jest do montażu w klasycznych puszkach instalacyjnych, montowanych podtynkowo w ścianie. Możliwy jest także montaż naścienny urządzenia.


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij