Domowy alarm gazowy DAG-CO, przeznaczony jest do wykrywania tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniach domowych, zgodnie  z normą PN-EN 50291-1. Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy ciągłej i zasilane jest z 3 baterii 1.5V typu AA. Układ detektora monitoruje w swoim najbliższym otoczeniu zawartość tlenku węgla (czadu) i w przypadku przekroczenia niebezpiecznego stężenia, uruchamia wewnętrzną sygnalizację akustyczno-optyczną (urządzenie typu B, zgodnie z PN-EN 50291-1).

Dodatkowo przyrząd, bezpośrednio po włączeniu oraz cyklicznie raz na dobę, kontroluje sprawność czujnika gazu i w razie jego uszkodzenia lub nieprawidłowego funkcjonowania generuje sygnał awarii. Urządzenie monitoruje także stan baterii zasilających i w przypadku niskiego napięcia informuje o tym użytkownika.

Przyrząd stosowany jest do zabezpieczenia pomieszczeń budynków mieszkalnych (kuchnie, kotłownie przydomowe, garaże), w których potencjalnym źródłem emisji tlenku węgla mogą być:

  • wszelkiego rodzaju kotły na paliwo stałe (drewno, węgiel, koks, torf, itp.), ciekłe i gazowe (olej opałowy, mazut, gaz ziemny, itp.),
  • gazowe podgrzewacze wody,
  • kominki,
  • przenośne piecyki gazowe,
  • piece kaflowe,
  • kuchenki gazowe

Gdy powyższe urządzenia mają zapewniony ciągły dopływ świeżego powietrza oraz dobre odprowadzanie spalin, to ilość tlenku węgla produkowana w trakcie ich pracy jest na tyle mała, że nie zagraża zdrowiu i życiu domowników. Problem powstaje w sytuacji, gdy urządzenie jest popsute lub rozregulowane, lub gdy dopływ świeżego powietrza do budynku zostaje znacznie lub całkowicie ograniczony (np. zablokowany lub nieszczelny przewód kominowy, pozatykane kratki wentylacyjne). W wyniku niepełnego spalania w pomieszczeniach zaczyna się gromadzić czad (tlenek węgla). Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, może powstać również tzw. "zjawisko ciągu wstecznego". Spaliny zamiast wydobywać się przewodem kominowym na zewnątrz budynku, są z powrotem zasysane. Źródłem czadu, mogą być również samochody pozostające z włączonym silnikiem w garażu lub grille użytkowane w zamkniętych pomieszczeniach.

Kup Teraz
Formularz zamówienia: DAG-CO
DAG-CO
Cena netto [PLN] VAT [PLN] Cena brutto [PLN]
Domowy czujnik czadu
DAG-CO
130,08 29,92 160
Dostawa za pobraniem 16,26 3,74 20
RAZEM 146,34 33,66 180

Zamówienie na: (prosimy wybrać właściwą opcję)Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij