kategoria: Systemy stacjonarne
System DIN
Modułowy system detekcji i nadzoru
System DIN

Modułowy System Detekcji i Nadzoru – DIN, przeznaczony jest do stosowania we wszystkich typach obiektów, gdzie modułowa budowa systemu jest niewątpliwą zaletą, pozwalającą na elastyczne dostosowywanie elementów systemu detekcji gazów oraz sterowania urządzeniami wykonawczymi do indywidualnych wymagań. Z powodzeniem może być stosowany w garażach podziemnych i parkingach oraz innych dużych obiektach, typu: hale magazynowe, produkcyjne itp. System dostosowany jest do montażu na szynę DIN oraz uwzględnia możliwość jego późniejszej, elastycznej rozbudowy o kolejne moduły.

Podstawowe elementy systemu

System składa się z trzech podstawowych jednostek:

  • Konwerter transmisji głowic KT-16 - urządzenie pośredniczące pomiędzy głowicami pomiarowo-detekcyjnymi, a jednostką nadrzędną. Przy jego pomocy możliwa jest standardowa komunikacja z głowicami.
  • Głowice pomiarowo-detekcyjne gazów wybuchowych i par cieczy palnych, toksycznych oraz tlenu ( typ SMARTmini, MGX-70).
  • Moduł wizualizacyjny MW-32, służący do sygnalizowania stanów głowic pomiarowo-detekcyjnych, podłączanych poprzez konwertery KT-16.
Dodatkowe elementy systemu

Kolejnymi elementami systemu, mogą być urządzenia nadrzędne, takie jak: systemy wizualizacji, komputery, sterowniki przekaźników, sterowniki PLC oraz inne. Dodatkowym elementem systemu, zamiast urządzenia nadrzędnego, mogą być moduły wyjść prądowych 4-20mA. W zależności od potrzeb, do systemu można podłączyć wiele innych jednostek z nim współpracujących, typu: zasilacz awaryjny ZA-DIN, który jest urządzeniem buforowym, służącym do podtrzymywania zasilania w przypadku awarii zewnętrznego zasilacza lub sieci go zasilającej, świetlne tablice ostrzegawcze typu OTS-12, sygnalizatory optyczno-akustyczne, elektrozawory, moduły wyjść przekaźnikowych typu SMP-8.


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij