kategoria: Systemy stacjonarne
Głowica pomiarowa GDX-70
Głowica pomiarowa stężenia gazów
Głowica pomiarowa GDX-70

Głowice pomiarowe GDX-70, przeznaczone są do pomiarów stężenia gazów i par cieczy palnych, toksycznych oraz tlenu w tych miejscach, gdzie nie są wyznaczone strefy zagrożenia wybuchowego.

Głowice pomiarowe GDX-70, mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz (na wolnym powietrzu). Mogą być zastosowane do zabezpieczania różnorodnych obiektów, zarówno przemysłowych, użyteczności publicznej, jak i przydomowych.

Głowice przystosowane są do współpracy z dedykowanymi centralami pomiarowymi lub detekcyjnymi produkcji ALTER SA (np. MSMR-16).

Głowice pomiarowe GDX-70, służą do wykrywania i pomiaru (w swoim najbliższym otoczeniu) niebezpiecznego stężenia gazów i do przekazania tej informacji do jednostki nadrzędnej (centrali pomiarowej lub detekcyjnej). Głowice posiadają także lokalną sygnalizację w postaci diod LED.

Głowice wyposażone są w wymienny moduł czujnika, przez co w łatwy sposób można dokonywać wymiany, kalibracji i konfiguracji głowic do wykrywania różnych mediów.

Moduł wraz z czujnikiem kalibrowany jest fabrycznie na odpowiednie medium, do którego pomiaru został przeznaczony.

W zależności od rodzaju i zakresu mierzonego medium, głowice wyposażane są w odpowiednie czujniki:
  • Czujniki półprzewodnikowe do progowej detekcji gazów wybuchowych oraz par cieczy palnych w niskich zakresach stężeń (500ppm-10000ppm);
  • Czujniki katalityczne (pellistorowe) do wykrywania i pomiaru gazów wybuchowych oraz par cieczy palnych w zakresie do 100%DGW;
  • Czujniki elektrochemiczne do wykrywania i pomiaru gazów toksycznych i tlenu;
  • Czujniki absorpcyjne w podczerwieni (IR) do wykrywania i pomiaru gazów wybuchowych (100%DGW i 100%V/V) oraz CO2;
  • Czujniki fotojonizacyjne (PID) do wykrywania i pomiaru lotnych związków organicznych (VOC) w niskich zakresach (do 2000ppm).

Głowice łączone są z centralą w sposób szeregowy, za pomocą jednego przewodu dwużyłowego, służącego jednocześnie do zasilania i komunikacji wszystkich podłączonych głowic. W celu ułatwienia prowadzenia instalacji, obudowa wyposażana jest w dwa wpusty kablowe. Jeden do wprowadzania przewodu do głowicy, a drugi do jego wyprowadzania do kolejnej głowicy.


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij