kategoria: Systemy stacjonarne
Głowica pomiarowo-detekcyjna GDX-80
Głowica do pomiaru gazów wybuchowych i toksycznych oraz tlenu

Głowica pomiarowo-detekcyjna GDX-80 przeznaczona jest do pomiarów oraz detekcji niebezpiecznych stężeń gazów wybuchowych i par cieczy palnych, toksycznych oraz tlenu poza wyznaczonymi strefami zagrożenia wybuchowego. Głowice mogą współpracować z centralami pomiarowymi, detekcyjnymi lub innymi systemami zabezpieczającymi obiekty przemysłowe, użyteczności publicznej oraz inne, w których występuje zagrożenie wybuchowe, toksyczne lub ubytku tlenu.

Poza przekazywaniem informacji do jednostki nadrzędnej (centrali), GDX-80 posiadają także lokalną sygnalizację stanów pracy, przekroczeń progów alarmowych i awarii (diody LED). Głowice wyposażone są w wymienny moduł czujnika, przez co w łatwy sposób można dokonywać wymiany, kalibracji i konfiguracji.

Moduł czujnika wraz z sensorem kalibrowany jest fabrycznie na odpowiednie medium, do którego pomiaru został przeznaczony.

W zależności od rodzaju i zakresu mierzonego medium, głowice wyposażane są w odpowiednie czujniki:

  • Czujniki półprzewodnikowe do progowej detekcji gazów wybuchowych i par cieczy palnych oraz niektórych gazów toksycznych w niskich zakresach stężeń;
  • Czujniki katalityczne (pellistorowe) do wykrywania i pomiaru gazów wybuchowych oraz par cieczy palnych w zakresie do 100%DGW;
  • Czujniki elektrochemiczne do wykrywania i pomiaru gazów toksycznych i tlenu;
  • Czujniki absorpcyjne w podczerwieni (IR) do wykrywania i pomiaru gazów wybuchowych (100%DGW i 100%V/V) oraz CO2;
  • Czujniki fotojonizacyjne (PID) do wykrywania i pomiaru lotnych związków organicznych (VOC);
  • Czujniki konduktometryczne do wykrywania i pomiaru metanu lub innych gazów wybuchowych w zakresie do 100%V/V.

Głowica posiada układ korekcji wpływu czynników klimatycznych na parametry czujnika oraz rozbudowany układ kontroli poprawności pracy czujnika i pozostałych elementów.

Głowice GDX-80 posiadają wbudowane łącze komunikacyjne w podczerwieni (IR) umożliwiające optyczną komunikację z układem głowicy za pomocą serwisowego urządzenia konfiguracyjnego bez konieczności otwierania obudowy.Głowice łączone są z centralą w sposób szeregowy za pomocą jednego przewodu dwużyłowego służącego jednocześnie do zasilania i komunikacji wszystkich podłączonych urządzeń.


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij