kategoria: Systemy stacjonarne
Głowica pomiarowo-detekcyjna MGX-70/S
Głowica do pomiaru gazów palnych i toksycznych
Głowica pomiarowo-detekcyjna MGX-70/S

Głowica pomiarowo-detekcyjna MGX-70/S przeznaczona została do pomiarów stężenia gazów i par cieczy palnych, toksycznych oraz tlenu w strefach 1 i 2 zagrożonych wybuchem mieszanin gazów i par cieczy palnych z powietrzem oraz w strefach 21 i 22 zagrożonych wybuchem mieszanin przewodzących pyłów palnych z powietrzem.

Głowice MGX-70/S służą do wykrywania i pomiaru niebezpiecznego stężenia gazów, uruchomienia na tej podstawie sygnalizacji lokalnej i wbudowanych wyjść przekaźnikowych oraz do przekazania tej informacji do jednostki nadrzędnej (jeśli z nią współpracują). Sygnał przekazywany na zewnątrz może być w postaci analogowej (4-20mA) i/lub cyfrowej (Modbus RTU). Głowice posiadają lokalną sygnalizację w postaci diod LED.

Obwody elektryczne głowic montowane są w osłonie ognioszczelnej, co umożliwia ich stosowanie w strefach zagrożenia wybuchem. Głowice wyposażone są w wymienny moduł czujnika, przez co w łatwy sposób można dokonywać wymiany, kalibracji i konfiguracji głowic do wykrywania różnych mediów.
Moduł wraz z czujnikiem konfigurowany i kalibrowany jest fabrycznie na odpowiednie medium, do którego pomiaru został przeznaczony.

W zależności od rodzaju i zakresu mierzonego medium, głowice wyposażane są w odpowiednie czujniki:

  • Czujniki półprzewodnikowe do detekcji gazów wybuchowych i par cieczy palnych oraz niektórych gazów toksycznych w niskich zakresach stężeń;
  • Czujniki katalityczne (pellistorowe) do wykrywania i pomiaru gazów wybuchowych oraz par cieczy palnych w zakresie do 100%DGW;
  • Czujniki elektrochemiczne do wykrywania i pomiaru gazów toksycznych i tlenu;
  • Czujniki absorpcyjne w podczerwieni (IR) do wykrywania i pomiaru gazów wybuchowych (100%DGW i 100%V/V) oraz CO2;
  • Czujniki fotojonizacyjne (PID) do wykrywania i pomiaru lotnych związków organicznych (VOC);

Głowice mogą być zasilane napięciem stałym 12-24VDC. Posiadają wbudowane wyjście prądowe 4-20mA oraz 2-przewodowe łącze cyfrowe RS-485 z zaimplementowanym protokołem Modbus RTU. Dodatkowo wewnątrz obudowy znajdują się dwa konfigurowalne wyjścia przekaźnikowe, mogące bezpośrednio sterować urządzeniami zewnętrznymi.

W celu ułatwienia prowadzenia instalacji obudowa może być wyposażana w dwa wpusty kablowe lub jeden wpust i jeden korek zaślepiający montowany w miejscu drugiego wpustu kablowego.


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij