Konwerter KT-16 jest urządzeniem dostosowującym komunikację z głowicami pomiarowo-detekcyjnymi MGX-70 oraz GDX-70 do standardu dwuprzewodowego interfejsu RS-485 z zaimplementowanym protokołem transmisji Modbus RTU.

Podstawowymi elementami systemu z konwerterem KT-16 są:

  • Głowice pomiarowo-detekcyjne MGX-70, GDX-70, AGX-70 lub SMARTmini;
  • Konwerter transmisji głowic KT-16;
  • Urządzenie nadrzędne (komputer, sterownik PLC, itp.) z łączem RS-485 i zaimplementowanym protokołem Modbus RTU ("master").

Dodatkowym elementem systemu, zamiast urządzenia nadrzędnego, mogą być moduły wyjść prądowych 4-20mA.

Układ konwertera transmisji głowic KT-16, przystosowany jest do podłączenia, od strony wejścia, do 16 głowic pomiarowo-detekcyjnych MGX-70 lub GDX-70 łączonych w sposób szeregowy.

Wyjście konwertera, wyposażone jest w dwuprzewodowy interfejs RS-485 (half duplex) z zaimplementowanym protokołem Modbus RTU ("slave"). Do wyjścia konwertera można podłączyć dowolne urządzenie nadrzędne ("master"), wyposażone w kompatybilne łącze i protokół transmisji. Interfejs RS-485 posiada separację galwaniczną od reszty układu.

Urządzenie nadrzędne, może za pośrednictwem konwertera odczytywać wszystkie parametry podłączonych głowic pomiarowo-detekcyjnych, zmieniać niektóre z nich (adresy, progi alarmowe), a także konfigurować parametry pracy samego konwertera.


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij