Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z systemem monitorowania gazów MSMR-16. Moduł MP-8 rozszerza ilość standardowych wyjść przekaźnikowych centrali MSMR-16 z 4 do maksymalnie 36 (po 8 wyjść przekaźnikowych w module).

Moduł komunikuje się z urządzeniem nadrzędnym (centrala MSMR-16) za pomocą łącza RS-485 z zaimplementowanym protokołem Modbus RTU (komunikacja RS) lub za pomocą łącza komunikacyjnego głowic pomiarowo-detekcyjnych (komunikacja DC). Za pomocą łącza RS-485 istnieje także możliwość połączenia modułów MP-8 z innym urządzeniem nadrzędnym wyposażonym w takie łącze i zaimplementowanym protokołem Modbus RTU. Sterowanie poszczególnymi wyjściami przekaźnikowymi w danym module, odbywa się z poziomu systemu nadrzędnego (np. centrali MSMR-16).

Moduł dostępny jest w dwóch wersjach zasilania: 230VAC/50Hz (wersja standardowa) lub 12VDC. Do wersji z zasilaniem 12VDC, dostępny jest zasilacz sieciowo-akumulatorowy ZSA-12 (z akumulatorem podtrzymującym pracę urządzenia po zaniku napięcia sieciowego).

Moduł posiada lokalną sygnalizację stanu pracy i sytuacji awaryjnych w postaci dwóch diod LED, umieszczonych na panelu frontowym.


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij