kategoria: Systemy stacjonarne
SMP-8
Sterownik modułów przekaźnikowych
SMP-8

Sterownik modułów przekaźnikowych SMP-8 jest urządzeniem mogącym pracować w dwóch niezależnych trybach pracy: "Master" lub "Slave". Wyboru trybu pracy dokonuje się za pomocą zworki konfiguracyjnej.

W trybie "Master", sterownik jest urządzeniem nadrzędnym, przeznaczonym do sterowania wyjściami przekaźnikowymi, na podstawie informacji zebranych z głowic pomiarowo-detekcyjnych podłączonych do konwerterów KT-16 oraz zaprogramowanej konfiguracji. Sterownik posiada możliwość współpracy z maksymalnie 16 konwerterami KT-16, co w przypadku pełnej obsady głowic w konwerterach, daje sieć do 256 punktów pomiarowych. Urządzenie na podstawie informacji ze wszystkich głowic w sieci oraz na podstawie zaprogramowanej konfiguracji steruje wyjściami przekaźnikowymi (bezpotencjałowe styki przełączne o maksymalnym obciążeniu 250VAC/2A lub 24VDC/2A). SMP-8 posiada wbudowane 8 wyjść przekaźnikowych oraz ma możliwość sterowania dodatkowymi ośmioma zewnętrznymi modułami przekaźnikowymi MP-8 lub SMP-8 w trybie „Slave”. Maksymalna ilość pojedynczych wyjść przekaźnikowych (wewnętrznych oraz zewnętrznych), które można indywidualnie skonfigurować i wysterować za pomocą sterownika SMP-8 w wersji "Master", wynosi 72.

W trybie "Slave", sterownik jest natomiast typowym, zewnętrznym modułem przekaźnikowym, którego przekaźniki mogą zostać wysterowane z urządzenia nadrzędnego (np. SMP-8 w trybie „Master” lub innego ze zgodnym protokołem transmisji).

Komunikacja pomiędzy sterownikiem SMP-8, a pozostałymi elementami systemu (konwertery KT-16, moduły przekaźnikowe, urządzenia nadrzędne) odbywa się przez izolowane galwanicznie łącze RS-485 (half duplex) z zaimplementowanym protokołem Modbus RTU (master/slave).

Programowanie konfiguracji sterownika SMP-8 można dokonać w prosty sposób, za pomocą darmowego oprogramowania przeznaczonego na komputery klasy PC lub z poziomu innego urządzenia (oprogramowania) obsługującego protokół transmisji Modbus RTU.

Stany pracy oraz transmisji pokazywane są za pomocą diod LED, umieszczonych na panelu frontowym urządzenia.

Układ sterownika przystosowany jest do zasilania z zewnętrznego zasilacza o napięciu wyjściowym 11-25VDC/0,5A. Jako zasilacz awaryjny, można stosować zasilacz ZA-DIN. Całość układu sterownika SMP-8 zabudowana została w typowej obudowie na szynę DIN.


Biblioteka - dokumenty produktowe
Wybrane inne produkty z tej kategorii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zamknij